DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Pontonas (pranc. ponton iš lot. ponto – tiltas ant valčių) – plūduriuojanti priemonė, skirta ant vandens laikyti įvairiems statiniams ar įrenginiams. „PortMare“ savo klientams siūlo gaminius, ant vandens laikomus plastikinių ir betoninių pontonų. Plastikiniai pontonai gali būti pavieniai, arba sujungiami iš modulių. Individualiems bei mažesnės apimties projektams dažniausiai naudojame plastikinius pontonus, tačiau tai nėra išimčių neturinti taisyklė.

Plastikinis pontonas

1. Pavieniai plastikiniai pontonai yra lengvai tvirtinami prie lieptų, tiltų, plaustų, prieplaukų, terasų, namų ir kito tipo statinių ant vandens pagrindo.

Jie pagaminti iš ypatingai patvaraus polietileno su specialiais priedais, saugančiais nuo ardančio tiesioginių ultravioletinių salės spindulių poveikio.
Pontonų vidus užpildytas itin lengvomis polistireno putomis, dėl kurių smarkiai sumažėja gaminio svoris bei užtikrinamos laikymosi ant vandens savybės. Polistireno putomis užpildyti plūdurai, nepaisant savo lengvumo, turi didelę keliamąją galią bei suteikia galutinei konstrukcijai stabilumo.
Plastikiniai pontonai atsparūs smūgiams ir mechaniniams pažeidimams. Jei paviršiuje vis tik atsiranda įskilimų ar smarkių oro/vandens temperatūros skirtumų sukeliamų mikro įtrūkimų, kokybiškas užpildas garantuoja, kad plūduras visiškai nepraras savo laikymo ant vandens savybių.
Šio tipo pontonai skirti naudoti nuo -40 iki +60 laipsnių temperatūrose. Žiemą juos galima palikti užšalusiame vandenyje, tačiau prasidėjus ledonešiui juos būtina iškelti į krantą.

2. Moduliniai plastikiniai pontonai, pagaminti iš itin aukštos kokybės polietileno, yra itin lengvi ir patvarūs.

Iš jų galima labai lengvai ir greitai surinkti pageidaujamos formos laikinas ar pastovaus naudojimo konstrukcijas ant vandens. Šio tipo pontonams nereikia apdailos, kas, žinoma, labai palengvina jų priežiūrą. Konstrukcijos iš modulinių pontonų skirtos naudoti temperatūrose nuo +60 iki -60 laipsni, yra visiškai atsparios staigiems temperatūrų pokyčiams ir gali būti paliekamos neišrinktos vandenyje per žiemą.

Modulinis plastikinis pontonas
Betoninis pontonas

3. Betoninių pontonų didžiausias pranašumas yra jų stabilumas ir patvarumas.

Šie pontonai užpildomi plastiko putomis, suteikiančiomis atsparumo nuo užšalimo bei ardančio sūraus vandens poveikio. Betoniniai pontonai skirti naudoti net 30-50 metų, o dėl kombinuotų gamyboje naudojamų medžiagų savybių jie yra praktiškai nepaskandinami. Betoniniams pontonams nereikia specialios priežiūros, jie neturi jokio neigiamo poveikio gamtai. Standartiniai šio tipo plūdurai yra tinkami naudoti elektros ir vandens tiekimo paslaugas siūlančių įmonių veikloje.
Patyrę mūsų konsultantai išsamiai patars ir profesionaliai parinks optimaliausią variantą konkretiems Jūsų poreikiams.

Kiekvienas mūsų gaminamas užsakymas yra individualus projektas, tad tikslią kainą galima pasakyti tik sužinojus konkrečius pageidavimus. Bendrai orientacijai galime nurodyti nedidelio paprasčiausios konstrukcijos liepto kainą – 860 eurų. Į šią kainą įskaičiuotas:
• Projektavimas;
• Pagaminimas;
• Atvežimas;
• Sumontavimas.
Atsivežti į vietą ir susimontuoti galutinį gaminį gali ir patys klientai. Tokiu atveju kaina bus mažesnė, tačiau produktui nebebus taikoma garantija.

Šiltuoju metų laiku, pontoninių konstrukcijų gamybos įkarštyje, užsakymą dažniausiai paruošiame per 2 savaites. Gavę užsakymą ne sezono metu, kai turime galimybę laisviau planuoti savo laiką, paprastai pagaminame per savaitę. Šie terminai taikomi mažiems ir vidutinės apimties individualiems užsakymams.
Didelės apimties viešieji užsakymai ir ypatingų medžiagų bei gamybos technologijų reikalaujantys projektai gaminami ilgiau, tikslų gamybos grafiką ir pristatymo terminą deriname su užsakovais individualiai.

Kiekvienai savo pagamintai ir įrengtai pontoninei konstrukcijai paruošiame gaminio kokybės atitikties deklaraciją, kurioje nurodomi įmonės ir pirkėjo rekvizitai, gaminio paskirtis, specifikacija, aptarnavimo rekomendacijos ir “PortMare” garantiniai įsipareigojimai. Montavimo darbams suteikiame 1 metų, o medžiagoms – 2 metų garantiją.

Pontoninių lieptų, tiltų, prieplaukų ir kitų statinių apdailos galimybių pasirinkimas yra didžiulis ir mes turime visas sąlygas įgyvendinti beveik visus klientų norus dėl medienos tipo ir spalvos bei dėl pagalbinių detalių medžiagos ir stiliaus.
Vis tik dažniausi klientų pasirinkimai, kalbant apie medinę pontonų apdailą – skandinaviška eglė arba maumedis. Dėl lėto maumedžio augimo proceso jo mediena yra labai sunki ir tanki. Pasirinkę tokią apdailą galėsite nesukti sau galvos su kasmetiniais atnaujinimo darbais. Maumedžio lieptus ar terasas ant vandens užteks vienąkart metuose padengti specialia alyva, kad statinys neprarastų spalvos. Tačiau didelis šio tipo medienos tankis neleidžia į giliuosius sluoksnius prasiskverbti impregnantams, dažams ir lakams, todėl ji prasčiau apsaugota nuo drėgmės poveikio. Be to, ši mediena gana brangi.
Ekonomiškesnis variantas – skandinaviška eglė. Šio tipo lentas galima impregnuoti itin giliai, todėl jos žymiai geriau atlaiko didelius drėgmės kiekius. Tačiau eglės medienoje nėra natūraliųjų dervų, kurių gausu maumedyje, todėl eglines terasas dažniau gadina vabzdžiai ir kiti kenkėjai. Eglė yra trapesnė, joje lengviau atsiranda įtrūkimų ir įskilimų, kuriuose gali kauptis drėgmė. Pontonai su eglės medienos apdaila reikalauja didesnės kasmetinės priežiūros.
Visus šiuos ir daugybė kitų niuansų su Jumis aptars mūsų meistrai bei padės išsirinkti geriausią variantą pagal Jūsų skonį, biudžetą ir entuziazmą kasmetinei priežiūrai.

Aukščiausios kokybės medžiagos ir moderniausios technologijos, kurias taikant gaminami “PortMare” pontoniniai lieptai, prieplaukos ir kitos konstrukcijos, be jokios rizikos gali peržiemoti užšalusiame vandenyje, todėl juos nuimti iš vandens telkinio nėra būtinybės. Vienintelė sąlyga, kuomet kyla pavojus statinio struktūrai, yra ledonešis. Deja, kol kas technologiškai neįmano pagaminti jam atsparių plūdurų, tad jei turite ar planuojate įsigyti plūduriuojančią konstrukciją laikymui tekančiame vandenyje, turėkite omenyje, kad pavasarį, prasidėjus ledonešiui, turėsite iškelti pontoną ant kranto.

Jei norite, kad Jūsų įsigytas pontoninis leiptas, prieplauka, namas ant vandens ar kitas statinys tarnautų kiek įmanoma ilgiau, būtina 2 kartus per metus apžiūrėti konstrukcijos tvirtinimo taškų vizualią patikrą. Nustatę pažeidimų kreipkitės, mūsų meistrai greitai ir kokybiškai juos pašalins. Medinę apdailą reikia vieną kartą per metus impregnuoti alyvos pagrindo medienai skirta priemone prieš tai kruopščiai nuvalius. Konkrečius nurodymus dėl priežiūros specialiai Jums suprojektuotam gaminiui rasite jo kokybės atitikties deklaracijoje, kurią suteikiame kiekvienam savo produktui.

Taip, mūsų paslaugomis galima pasinaudoti visoje Lietuvoje, tačiau būtina sąlyga – galimybė privažiuoti prie telkinio, kuriame reikia įrengti pontoninį lieptą prieplauką, namą ant vandens ar kitokią konstrukciją, krovininiu transportu.

Facebook